Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,03 sierpnia
Imienieny:
Lidia, Augustyn, Nikodem
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Tradycja ma przyszłość
obrazek
Mieszkanki naszej miejscowości, pod okiem Barbary Suchorowskiej, już od wielu lat wykonują piękne, okazałe palmy wielkanocne, które co roku można podziwiać w kościele parafialnym w Kurozwękach. W tym roku oprócz tej do kościoła niemściczanki wykonały także palmę na konkurs ogłoszony przez Staszowski Ośrodek Kultury.
W Niedzielę Palmową na rynku w Staszowie odbył się kiermasz podczas którego można było zobaczyć wszystkie konkursowe prace – jury wyłoniło również zwycięzców. Palma wykonana przez Koło Gospodyń z Niemścic zajęła ex aquo 1 miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
Wygrana w konkursie to bardzo przyjemny, ale nie jedyny akcent związany z Niemścicami na tej imprezie. Podczas kiermaszu pani Barbara prowadziła warsztaty wykonywania palm, w których licznie uczestniczyli mieszkańcy Staszowa i okolic, a pani Anna Jakóbik prezentowała swoje ozdoby wielkanocne.
Bardzo dziękujemy wszystkim paniom zaangażowanym w kultywowanie tradycji, za to że rozsławiają Niemścice.

Joanna Jakóbik

Zdjęcia pochodzą ze strony Echa Dnia http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/staszow/a/wielkanocne-spotkanie-na-rynku-w-staszowie-z-popisem-teatralnym,11969502/?utm_source=social-media-facebook&utm_medium=przycisk-gora
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ