Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
niedziela,21 lipca
Imienieny:
Andrzej, Wiktor, Daniel
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Koło Gospodyń Wiejskich
obrazek
W latach siedemdziesiątych XX wieku założono w Niemścicach Koło Gospodyń Wiejskich. Pierwszą jego przewodniczącą została Pani Maria Lis.

Przez szereg lat Koło Gospodyń Wiejskich w Niemścicach współpracowało z Ochotniczą Strażą Pożarną. Współpraca ta polegała głównie na organizowaniu zabaw tanecznych, z których dochód przeznaczony był na budowę strażnicy.

W pierwszych latach działalności koła zorganizowano różnego typu kursy dla gospodyń z naszej miejscowości. Mogły one zdobyć wiedzę z zakresu pieczenia i gotowania, szydełkowania czy też robótek na drutach. Kursy te odbywały się między innymi w domu Państwa Banasiów oraz Państwa Chojnów.

W 2000 roku Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało warsztaty florystyczne, na których mieszkanki naszej miejscowości mogły nauczyć się robienia bukietów z suchych kwiatów i innych ozdób do domu.

Przewodniczącymi Koła Gospodyń Wiejskich na przestrzeni lat były:
1) Maria Lis;
2) Barbara Dziewięcka;
3) Helena Chojna.

W 2011 roku Koło Gospodyń Wiejskich zostało zarejestrowane w Rejestrze Samodzielnych Kół Gospodyń Wiejskich pod numerem 99/07/2011.

Obecnie w skład zarządu Koła Gospodyń Wiejskich wchodzą:
1) Anna Banaś – przewodnicząca;
2) Renata Jakóbik – wiceprzewodnicząca;
3) Zofia Krakówka – sekretarz;
4) Urszula Krakówka – skarbnik.

Koło Gospodyń Wiejskich w chwili obecnej ściśle współpracuje z Placówką Wsparcia Dziennego w Staszowie - Świetlica ,,Jutrzenka" filia w Niemścicach, oraz Ludowym Zespołem Sportowym LZS Niemścice – Ponik, wspólnie organizując różnego typu imprezy okolicznościowe. Dzięki zaangażowaniu członków tych ugrupowań oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej w ostatnich latach zorganizowano Dzień Seniora, Piknik Rodzinny, Dzień Kobiet, Dzień Matki, Andrzejki.

Autorzy: Barbara Suchorowska, Małgorzata Suchorowska, Zofia Krakówka
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ