Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
piątek,10 lipca
Imienieny:
Amelia, Filip, Witalis
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu Sołectw@ w sieci
obrazek
12 października 2016 przedstawiciele Sołectwa Niemścice uczestniczyli w konferencji ,,Wieś Polska – Wieś Innowacyjna” zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów w ramach Międzynarodowych Targów Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL – ECO – SYSTEM w Poznaniu.
Tematem przewodnim konferencji był problem związany z cyfryzacją obszarów wiejskich na terenie naszego kraju. Harmonogram obejmował wystąpienia dotyczące rozwoju sieci szerokopasmowej w Polsce, budowy portalu nasza wioska, wykorzystaniu Internetu w lokalnych strategiach rozwoju.
Szczególną uwagę zwróciło wystąpienie Pana Patryka Węgierkiewicza dotyczące profili sołectw stworzonych na portalu nasza wioska. W swojej prezentacji przedstawił on sposób tworzenia i edycji witryn internetowych sołectw oraz wspomniał o roli sołtysa i rady sołeckiej w procesie gromadzenia danych przeznaczonych do publikacji w Internecie.
Konferencję odwiedził także Karol Okoński – Podsekretarz Stanu Ministerstwa Cyfryzacji. W swoim krótkim wystąpieniu omówił problemy związane z procesem cyfryzacji naszego kraju, a w szczególności obszarów wiejskich. ,,W Polsce aż 46% rolników nie wykorzystuje możliwości jakie daje Internet ”– mówił Minister.
O barierach związanych z rozwojem cyfrowym wsi oraz o sposobach ich rozwiązywania mówił także Krzysztof Głomb – Prezes Stowarzyszenia Miasta w Internecie. Przykłady wykorzystania nowoczesnych technologii służącyc rozwojowi społeczeństw lokalnych przedstawił Pan Marian Poślednik – Senator RP oraz prezes Zarządu LGD Gościnna Wielkopolska.
Momentem kluczowym dla wszystkich, a w szczególności dla naszej delegacji było rozstrzygnięcie IV edycji Konkursu ,,Sołectw@ w sieci” zorganizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Minister Cyfryzacji Pani Anny Streżyńskiej.
Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: na najlepszą stronę internetową nieportalową oraz na najlepszą stronę wiejską założoną na portalu nasza wioska.
Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować wszystkich mieszkańców naszego regionu, że strona internetowa Sołectwa Niemścice (www.niemscice.naszawioska.pl) zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszą stronę internetową na portalu nasza wioska.
W tym miejscu kierujemy serdeczne podziękowania do mieszkańców sołectwa oraz do wszystkich osób, którzy dzięki swojej życzliwości udostępniali nam różnorodne materiały przeznaczone do publikacji.
Dziękujemy także Burmistrzowi Miasta i Gminy Staszów Panu Leszkowi Kopciowi za umożliwienie nam uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu oraz panu Marcinowi Kuśmierzowi za poświęcony czas i bezpieczny powrót do domu.
Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
13 PAŹDZIERNIK 2016
Komentarz dodał: Grzegorz Guroś
Gratuluję, życząc jednocześnie wytrwałości i wielu pozytywnych inspiracji w dalszym rozwoju Waszej strony, jak i całego Sołectwa. Przesyłam pozdrowienia z Harklowej.
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ